Milan Ludík si na Jamajce zahraje čtvrtfinále. Zdolá konečně Guerrera?

Milan Ludík zatím úspěšně kráčí turnajem Jamaica International v Kingstonu, když úspěšně zvládl první i druhé kolo a postoupil do čtvrtfinále. Tam jej ještě v pátek odpoledne tamějšího času čeká jeden z nejlepších hráčů obou Amerik Osleni Guerrero z Kuby.

Ludík, na turnaji kategorie International Series s dotací 10 000 dolarů pátý nasazený, v prvním kole překonal obtížnou překážku v podobě Brazilce Pomocena, kterého český reprezentant zdolal ve třech setech. V kole druhém se pak z cesty musel klidit domácí Ricketts (21:17 a 21:15 pro Ludíka).

Už tak příjemný bodový zisk se Milan pokusí vylepšit proti třetímu nasazenému Guerrerovi, jenž ale půjde do zápasu jako favorit. Vždyť Kubánec oba vzájemné zápasy datující se do roku 2015 vyhrál, vždy šlo ale o třísetové bitvy, o jejichž konečné podobě rozhodovala koncovka.

„Úspěšně zvládnuté i druhé kolo. Je tu velké teplo, což velmi ztěžuje celý výkon. Večer se teším na zápas o postup do semifinále,“ napsal v pátek Ludík na svůj facebook.

Ostatním českým singlistům se nedařilo podle jejich představ. Hlavně u čtvrtého nasazeného Adama Mendreka byl však na vině zejména soupeř: Xiaodong Sheng hrál na Jamajce svůj první turnaj za Kanadu, předtím reprezentoval Čínu a například na mistrovství této země hrál na tři sety s fenomenálním Lin Danem.

„Docela náročné první kolo…“ napsal Mendrek z Kingstonu po prohře 17:21 a 7:21. „První set byl vcelku vyrovnaný, jelikož jsme hráli dlouhé výměny, kde dělal nevynucené chyby. Ve druhém setu však při mém aktivním stylu jen pokrýval kurt a čekal na správnou chvíli, kdy převezme iniciativu. Nedal mi šanci k nějaké změně,“ popisuje Mendrek, jaké bylo hrát proti badmintonistovi trvale se připravujícímu v čínské akademii v Shenzenu.

„Tak to je, každopádně to musím přijmout a jet dál. Je pravda, že bych se nezlobil, kdybych měl v prvním kole kohokoliv jiného… protože ta hra nebyla špatná,“ uzavírá Mendrek hodnocení tohoto brutálního losu.

Třetí český zástupce na turnaji Filip Budzel nestačil ve stejné fázi turnaje na Slováka Milana Dratvu, představí se však ještě v deblu s tradičním dánským parťákem Pederem Søvndalem.

Výsledky českých hráčů na Jamaica International.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

X