Budzel se Søvndalem na Jamajce postoupili do semifinále, Ludík končí

Milan Ludík si na Jamajce semifinále nezahraje, mezi nejlepšími osmi nestačil na Kubánce Osleniho Guerrera, s nímž prohrál 11:21 a 7:21. Zastoupí jej však Filip Budzel s dánským spoluhráčem Pederem Søvndalem ve čtyřhře!

Budzel se Søvndalem využili prvního volného kola a toho, že v kole druhém jim skrečovala třetí nasazená dvojice Cabrera, Savier z Dominikánské republiky. K postupu mezi 4 nejlepší páry tak česko-dánské dvojici stačilo porazit Jamajčany Palmera s Valentinem (22:20, 21:19).

Klimkovický extraligový pár nyní čekají další Jamajčani Henry, Ricketts, nejlepší deblisté z této země. Uvidíme Budzela se Søvndalem i ve finále?

Milan Ludík neprolomil nepříznivou bilanci s Kubáncem, Guerrero po pátečním zápase vede už 3:0. Třetí vzájemné utkání obou badmintonistů bylo nejjednoznačnější, předchozí dva duely byly třísetové.

„Z turnaje na Jamajce mám dobrý pocit. Byl jsem rád, že se mi podařilo zvládnout první kolo proti Brazilcovi, byl to velmi náročný zápas jak fyzicky, tak psychicky,“ napsal z Kingstonu Ludík.

„Druhé kolo jsem měl velmi přijatelné, když jsem hrál proti domácímu Jamajčanovi. Zápas jsem měl pod kontrolou a bez větších těžkostí jsem ho dotáhnul do vítězného konce. V osmičce jsem se střetl s Osleni Guerrerem. Velmi jsem doufal, že se mi tuto doposud nepřekonanou překážku podaří zdolat, ale tentokrát jsem byl bez šance,“ je si vědom Ludík po dvousetové prohře.

„Osleni hrál velmi dobře a zápas celou dobu kontroloval. Měli jsme kvalitní výměny, které bohužel většinou končily v jeho prospěch. S celkovým výkonem jsem spokojený i přes to, že jsem si přál uhrát lepší výsledek,“ končí své hodnocení Ludík.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

X