Janáček se Švejdou vezou z Trenčína bronz

Deblisté Jaromír Janáček s Tomášem Švejdou si na Slovak Open v Trenčíně připsali nejlepší společný mezinárodní výsledek, ve čtyřhře získali bronz. Dalšímu postupu zabránili Tchajwanci Lu Chen a Ye Hong Wei.

Výsledky Slovak Open.

Čeští reprezentanti si druhý turnajový skalp badmintonistů z této asijské velmoci nepřipsali, Lu a Ye je porazili v semifinále za 21 minut 21:8 a 21:16. O Švejdově a Janáčkově cestě turnajem čtěte zde.

I tak jsou třetí místo na podniku Future Series a hlavně cenné výhry pro českou dvojici skvělým úspěchem a vedle výsledků bratrů Hubáčkových dalším příslibem, že by české mužské debly mohly po delší době být na mezinárodní scéně opět vidět.

Rozhodně je co budovat, vždyť Švejdovi je stále teprve patnáct let a ani Janáček není žádným veteránem, je mu dvaadvacet. Oba hráči si také dali pěkný předčasný dárek k narozeninám, které slaví 14., respektive 18. března.

 

„Třetí místo je pro nás oba dva velmi dobrým výsledkem a motivací do další práce. Turnaj pro nás začal už v kvalifikaci, ale to, že dokážeme projít až do sobotního semifinále, asi ani jeden z nás nečekal,“ začínají hodnocení Janáček se Švejdou.

„Do každého zápasu jsme ale šli co nejlépe naladění a s cílem vyhrát. Vždy kvalitní deblový základ – podání, příjem, správné umístění třetího míče a práce předního hráče, který připravoval pozice pro zadního hráče. Těší nás hlavně třísetové výhry nad asijskou dvojicí a druhými nasazenými Bulhary,“ pokračují čeští deblisté.

„V semifinále nad vítězi nedávného Austrian Open (International Challenge) už to bylo úplně něco jiného. Jiný level, jiná rychlost, velký nátlak, minimum chyb od soupeře… V prvním setu nás soupeři vůbec nenechali hrát. Nestíhali jsme rychlosti a byli jsme pod velkým tlakem. V druhém setu soupeři lehce povolili a my jsme toho dokázali využít, když jsme vedli 11:9,“ popisují Švejda s Janáčkem průběh semifinále.

„Uvolnili jsem se a postupně jsem začali lépe pracovat s raketami a mít opět kvalitní základ. V koncovce jsme odehráli dobré výměny, ve kterých byli ale soupeři vždy lepší a po prohře pro nás turnaj bohužel skončil,“ dodávají bronzoví medailisté Slovak Open.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

X