Manažer komunikace Badminton Europe v Praze: Vystupujte jako profesionálové!

V uplynulém týdnu navštívil Českou republiku hlavní manažer komunikace Evropské badmintonové federace (BEC) Rasmus Bech, který během dvoudenní návštěvy školil české reprezentanty a trenéry o tom, jak správně vystupovat při své prezentaci na sociálních sítích. 

V závěru pobytu se setkal i marketingovým a redakčním týmem Českého badmintonového svazu, kde bylo diskutováno především téma plánování digitálního obsahu a komunikace s novináři.
Ihned po příletu do Prahy Rasmus Bech zamířil do tréninkového centra v Nymburce, kde právě probíhalo soustředění juniorského reprezentačního výběru a školení pro trenéry s dánským trenérem Steffenem Rasmusenem.
První byl na programu workshop pro trenéry o tom, jak a proč je důležité vystupovat na sociálních sítích jako trenér i hráč. „Je důležité, abyste vedli své hráče i mimo kurt. Pomáhejte jim s prezentací na sociálních sítích,“ motivoval trenéry Rasmus Bech.
Jako další byl na programu workshop pro samotné české reprezentanty. Selfie s hráči a mohlo se začít.

„Musíte si uvědomit, že prezentací na sociálních sítích můžete velmi zvýšit svoji hodnotu pro potenciální sponzory. Jak prezentovat sponzory, které si nemůžete vzít s sebou na kurt? Právě na sociálních sítích! Jste v reprezentaci, jste vzorem pro ostatní hráče. Chtějí žít život jak vy. Vystupujte jako profesionální sportovci. Je v pořádku, že každý občas prohraje. Sdílejte i tyto momenty se svými fanoušky. Nedělejte to pro mě, ale pro sebe,“ motivoval české reprezentanty k prezentaci na sociálních sítích Rasmus Bech.

Během workshopu byly prezentovány názorné ukázky komunikace evropských badmintonistů právě na digitálních platformách. Na závěr si mohli reprezentanti zkonzultovat svoje osobní a hráčské profily. „To bylo hodně motivační,“ hodnotila školení na svém Instagramu Tereza Švábíková.
Druhý den svého pobytu se Rasmus Bech setkal s marketingovým a redakčním týmem Českého badmintonového svazu, kde bylo hlavním tématem plánování digitálního obsahu a komunikace s novináři.

„Rasmus nám poskytl velmi profesionální zpětnou vazbu na to, jak Český badmintonový svaz komunikuje na digitálních platformách. Máme praktické poznatky, které můžeme začít ihned implementovat,“ hodnotil workshop Dean Brabec, který se stará o sociální sítě svazu.

Český badmintonový svaz byl vůbec první, kdo požádal o návštěvu takového formátu pod záštitou program BEC Basic, který podporuje rozvoj badmintonu. „Jsem hrdý na to, že jsem mohl dát pár rád do budoucnosti evropského badmintonu,“ napsal na svůj Facebook po workshopu s hráči Rasmus Bech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

X