Hráči první světové stovky zaručují skvělou podívanou, v Karviné čekáme 3500 diváků, říká Radim Slíva

Už za 10 dní začíná v Karviné druhý ročník mezinárodního badmintonového turnaje KaBaL International 2018. O přípravách na turnaj a změnách oproti loňsku jsme hovořili s Radimem Slívou, šéfem organizačního týmu a hlavou celé akce.

KaBaL International 2018 je druhým ročníkem mezinárodního badmintonového turnaje ve vašem městě. Co se změnilo od loňského ročníku?

Hlavní změnou je, že KaBaL International Karviná 2018 je o vyšší a lépe dotovaný turnaj, turnaj kategorie International Series. Dále jsme se více zaměřili na prezentaci turnaje, abychom přilákali ještě větší počet diváků. Pro hladký a bezproblémový chod turnaje jsme posílili organizační tým. Turnaj se nám navíc podařilo spojit s výročím 750 let založení města Karviné.

Věděli jste hned, že chcete uspořádat druhý ročník? 
Na začátku jsme nebyli přesvědčeni, že bude další ročník. Uspořádání takového turnaje je v dnešní době docela složitá záležitost jak po finanční stránce, tak po stránce lidských zdrojů. Určitě jsme nechtěli turnaj opět v květnu, ve spolupráci s badmintonovým svazem jsme zkusili změnit termín a vyšlo to. Jediné mínus, se kterým jsme nepočítali, bylo zrušení turnaje v Polsku, který měl následovat po KaBaL International Karviná. Počítali jsme s větší účasti hráčů, kteří budou od nás pokračovat do Polska.
Jak důležitou událostí je KaBaL International v karvinském sportovním kalendáři?
Hraje velkou roli, na týden do Karviné dorazí až 200 hráčů z 34 zemí. V okolí Karviné je velká koncentrace badmintonových klubů a amatérských hráčů. Vidět Karvinou a jméno našeho oddílu v kalendáři BWF a BEC je úžasný pocit.
Co říkáš na letošní hráčskou účast? Na koho se ty osobně nejvíce těšíš?
Účast hráčů je dobrá. Dostatek hráčů z první stovky zaručuje skvělou podívanou.
Vloni vyhrál Milan Ludík dvouhru a pár Jakub Bitman, Alžběta Bášová mix. Jak věříš českým hráčům letos? 
Jsem optimista a pozitivní člověk. Budu doufat a držet palce, že naše reprezentanty opět uvidíme ve finále.
Karviná jako pořadatel velkých badmintonových akcí je proslulá skvělou diváckou kulisou. Odhadneš, kolik diváků se podaří nalákat letos?
Doufáme, že Karviná se opět projeví jako nejlepší a největší divácké publikum v ČR. Odhad za celou dobu turnaje je asi 3500 lidí, ale budeme rádi i za 3000 (úsměv).
Na co bys pozval fanoušky?
Na skvělé sportovní výkony hráčů a příjemnou atmosféru ve sportovní hale. Přespolní nemusí smutnit, poprvé v historii badmintonu budeme mít 3,5 hodiny přímého přenosu z finálového dne na ČT sport. Samozřejmě budou po celou dobu turnaje i živé streamy, které poběží na FB a stránkách Kabalteam.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

X