Badmintonový klub GORAM Teplice z.s. působí již od roku 1971

 

Badmintonový klub Goram Teplice byl založen, jako oddíl TJ Rudolfova huť Dubí, dne 29.11.1971 za podpory ZO SSM.

Zakládajícími členy tehdy byli: P Brambora, M. Novotný, V. Holíková. Prvním předsedou byl M. Novotný

Badminton se v Teplicích ale hrál již dříve – od r. 1959, kdy zde působil oddíl BONEX Teplice. Oddíl celkem úspěšně startoval v II. lize. Za oddíl hráli mj. Šlechta, bratří Sklenářové, M.Novotný a další. Klub zanikl po srpnu 1968.

První utkání smíšených družstev bylo odehráno dne 3. 2.1972 s B.Kopisty (klub zanikl po likvidaci obce v r.1976). V květnu se konal I.ročník Velké ceny Rudolfovy hutě (později jako VC Dubí či VC Teplic).

V lednu 1973 přichází do oddílu ze Slavie Žilina resp. Dukly Písek Ing.J.Kučera a zároveň končí velká většina zakládajících členů.

V březnu 1973 je oddíl poprvé pořadatelem Krajského přeboru jednotlivců – dospělých.

V sezóně 1973 – 74 se do krajských soutěží zapojují i dorostenci – zejména pak J.Landová, L.Bílá a A.Komorous.

Sezóna 1976 – 77 – další mezník v historii klubu – otvírá se nová sportovní hala v H.Bystřici (4 kurty – to neměl v té době žádný klub, tehdejšího Severočeského kraje). V žácích se objevují budoucí skvělí dorostenci – L.Říhová, Š.Ratibořická, R.Hudek, T.Benda, K.Baloun, ale také funkcionáři – B.Svoboda (hl.rozhodčí  Malé ceny Rh).

To byly začátky Badmintonu v Teplicích. Starší hráči odcházeli, ale přicházeli noví a mladší hráči.

V r. 1996 jsme s mládeží vlastníma rukama vyklidili a připravili nové působiště pod kopcem Doubravka tělocvičnu na Panorámě. Také díky sponzorům jsme mohli pokračovat ve výchově nové mládeže v badmintonu. Také jsme se přejmenovali na BK Vyreko Teplice.

V roce 1998 jsme získali nového sponzora a tak vznikl oddíl BK Mius Teplice. Vychovali jsme jak děti, tak dorostence, kteří hráli krajské i republikové turnaje.

V roce 2006 jsme se díky jiného sponzora přejmenovali na BK Goram Teplice.

Od roku 2009 trénujeme v ZŠ Metelkovo náměstí a působíme zde do dnes. Jsme perspektivní oddíl s dobrými hráči jak z okruhu žáků tak dorostu. Máme dobré trenéry, kteří se oddílu věnují ve svém volnu. Rádi a ochotně vše naučí. Jejich odměnou je dobré umístění v soutěžích.

 

Kdo má zájem, přijďte se podívat a zkusit tento rychlý a pěkný sport. Jsme velice úspěšný a kamarádský oddíl. Najdete nás zde.